VINTAGE

Vintage – (czytaj wintydż) Słowo vintage pochodzi z terminologii winiarskiej (wino z dobrego rocznika). To styl, który początkowo zaistniał w modzie. Polega na noszeniu rzeczy z innej epoki albo stylizowanych na takie oraz łączeniu stylów pochodzących z różnych epok. Ubrania z poprzednich dekad albo starsze niż 25 lat są zwykle uznawane za vintage.

Zapoczątkowany w modzie przeniósł się do projektowania wnętrz.

Cechą charakterystyczną stylu „Vintage” jest łączenie przeciwieństw.

Takie wnętrze można stworzyć na dwa sposoby:

– Wprowadzając stare, stylowe meble w nowoczesne wnętrze.

– Wnętrze stylizowane z historią łącząc z nowoczesnymi elementami.

Vintage nie stroni od zestawień awangardowych i szokujących, to styl dla osób szukających swych korzeni i chcących pokazać swój indywidualizm.

To ciekawy styl, który daje duże możliwości twórcze i aranżacyjne w projektowaniu wystroju wnętrz. Trend ten uświadamia nam, że masową produkcję seryjnych kolekcji meblarskich i przedmiotów można przeplatać przedmiotami obdarzonymi duszą artysty a nie bezdusznej maszyny, która klepie przedmioty w tysiącach. W tej sytuacji jedyne, co nam pozostaje to wprowadzać w nowoczesny wystrój coś z minionych epok by było ciekawie, inaczej, pachniało indywidualizmem. Nie musi to być oryginalny przedmiot lub mebel (zobacz tu), ale wykonany przez artystę tu i teraz, który wzoruje się na dawnych sprawdzonych wzorcach. Meblując swój dom nie zapominajcie, że może on być Wasz, niepowtarzalny. Tego Wam wszystkim życzę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.