Kolorowe Jarmarki, Wielkanoc 2018 r. rynek w Nowym Sączu.

Kolorowe Jarmarki, Wielkanoc 2018 r. rynek w Nowym Sączu.

Kolorowe jarmarki.

Pierwszy raz odbędzie się taki jarmark wielkanocny na płycie rynku w Nowym Sączu. Pierwszy taki, bo z pieniędzy wygospodarowanych z budżetu obywatelskiego. W ramach projektu zakupiono drewniane domki, które zostaną udostępnione osobą promujących region, artystycznie jak i kulinarnie. Mamy zaszczyt prezentować swoje rękodzieło artystyczne w projekcie kolorowych jarmarków. Pierwszy jarmark Wielkanoc, więc przygotowaliśmy pisanki ręcznie malowane na skorupach strusich jaj.

Oprócz strusich jaj wystawiamy wszystkie nasze prace, które wykonaliśmy, według naszego projektu. Znajdziecie Państwo: drewniane tace, lampy łączone drewno z mosiądzem, pudełka na serwetki i chusteczki oraz drewniane ornamenty.

Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia nas podczas trwania „Kolorowych Jarmarków”. Każdy może wybrać dogodny dla siebie czas, jarmark trwa cały tydzień od godziny 10.00 do 18.00.

Zapraszamy wszystkich serdecznie.

Co na ten temat pisze organizator i osoby związane z tym projektem.

Kiermasz Wielkanocny „Kolorowe Jarmarki” już wkrótce w Nowym Sączu!

Dzięki aktywności mieszkańców naszego miasta w edycji Budżetu Obywatelskiego Nowego Sącza na 2018 rok już wkrótce odbędzie się Kiermasz Wielkanocny „Kolorowe Jarmarki”! To pierwszy z dwóch jarmarków, o które wnioskowali pomysłodawcy zadania „Kolorowe Jarmarki” – Nowosądecki smak i regionalny klimat świąt – organizacja targów świątecznych na sądeckim rynku”.

Zdaniem wnioskodawców zadania, które uzyskało poparcie Sądeczan, organizacja kiermaszu pozwoli na wykreowanie atmosfery zbliżających się świąt Wielkiej Nocy. To także okazja do przybliżenia i prezentacji tradycji i bogatego dorobku kulturalnego związanego ze Świętami Wielkanocnymi.
Do udziału w „Kolorowych Jarmarkach” zapraszamy wytwórców regionalnych wyrobów artystycznych i użytkowych, przedmiotów sztuki, kuchni regionalnej, produktów spożywczych, lokalnych organizacji i przedsiębiorstw związanych z regionem.
Kilkudniowy kiermasz ma być okazją do wspierania i promocji lokalnych producentów i ich wyrobów oraz wspólnych spotkań mieszkańców.
Kiermasz Wielkanocny rozpocznie się w czwartek (22 marca) i potrwa do środy (28 marca). Sądeczanie będą mogli odwiedzać wielkanocne stragany w godzinach od 10:00 do 18:00.
Dodatkową atrakcją będzie Karuzela Wenecka!

Kolorowe jarmarki na płycie rynku w Nowym Sączu

Informacje o Beata i Waldek

Rękodzieło polskie w sztuce użytkowej. Nasze prace dla waszego domu. Wasz dom pięknem ozdobiony. Zapraszam Beata i Waldemar Imbryk Art.
Ten wpis został opublikowany w kategorii OD TWÓRCY, OD WAS. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.